مینا کاری سفالی همدان شیراز یزد

سفالهای مینا کاری شده یکی از صنایع سنتی کشور عزیزمان می باشد که در شهرهایی همچون شیراز، همدان و یزد تولید می شوند. به دنبال استقبال زیاد افراد از سفالهای مینا کاری شده باعث شد تا بسیاری از تولیدکنندگان مکانی را تاسیس کنند تا افراد با استعداد و کاربلد در این صنعت مشغول بکار شوند. مینا کاری سفالی بسیار شغل پر ذوق و البته سخت می باشد چون نیاز به دقت و خلاقیت فراوان دارد.

مینا کاری سفالی همدان

اگر در برخی از مساجدهای کشور اگر دقت نمایید از الگوی اسلیمی برای طراحی آن مورد استفاده قرار گرفته است که رنگ آن اکثر اوقات آبی می باشد.مینا کاری را بروی چند محصول مختلف می توان انجام داد که هر کدام از آنها طرح زیبا و شیکی را به دست خواهند آورد یکی از مینا کاریهای صورت گرفته را بر روی مس می توان اشاره کرد که از ترکیب مختلف جالبی نیز استفاده شده است، عنصری از آتش و خاک باعث شده تا این محصول به صورتی بسیار زیبا در بیاید.

لازم به ذکر است مینا کاری جزو یک هنر به حساب می آید که برای یاد گرفتن این هنر باید سالیان زیادی را وقت گذاشت تا به طور کامل بتوان مینا کاری را یاد گرفت و بر روی محصولات مختلفی آن را پیاده نمود.

همانطور که اشاره داشتیم مینا کاری سفالی در اکثر شهرها نیز انجام می شده است اما یکی از مهم ترین شهرهایی که این کار را انجام می داده است، همدان بوده که به دلیل علاقه زیاد افراد آن شهر به این هنر اکثر ظروفهای آنها مینا کاری نیز شده بوده است. لازم به ذکر است اکثر هنرمدان برای ایجاد طرح بر روی ظرف مورد نظر خود از یک الگوی خاص باید استفاده نمایند که این الگوی خاص به صورت اسلیمی خواهد بود که حتی در زمانهای قدیم هم از این نوع الگو مورد استفاده قرار می گرفته است.

برخی از افراد درون جامعه از مجموعه ما می پرسند خاستگاه الگوی اسلیمی برای مینا کاری بر روی سفال کدام شهر بوده است که در پاسخ به آنها باید بگوییم خاستگاه اولیه آن، شهر لاجین در استان همدان بوده است که این الگو با گذشت زمان کم کم در بین مردم رواج گرفته است. اکثر افراد یک سوال تکراری را بارها از ما پرسیده اند که چرا برای مینا کاری از رنگ آبی استفاده خواهید کرد که باید در پاسخ به آنها بگوییم رنگ آبی به دلیل آرامش خاصی که بر روی فرد ایجاد خواهد کرد آن را برای مینا کاری مورد استفاده قرار خواهیم داد.

بهتر است بدانید از مینا کاری بر روی گلدان و وسایل آشپزخانه هم می توان استفاده کرد و طرح زیبا و شیکی به آن بخشید و لازم به ذکر است که مینا کاری فقط بر روی سفال صورت نخواهد گرفت.یکی از هنرهای اصیل در ایران که از زمان قدیم تا به امروز در بین مردم رواج داشته و همچنین از استقبال بسیار خوب و جالبی نیز برخوردار بوده است مینا کاری بر روی سفال نیز می باشد که به دلیل طرح زیبا و جذابی که بدست می آورد از استقبال بی نظیری نیز روبرو بوده است به همین منظور شرکت مربوطه ما این مدل از کالا را به طور انبوه تولید می نماید تا تمام افراد جامعه بتوانند به راحتی آن را خریداری کرده و از آن نیز استفاده نمایند.مینا کاری سفالی همدان

مینا کاری سفالی شیراز

مینا کاری سفالی شیراز یکی از محبوب ترین ها در مینا کاری می باشد. و به دنبال استقبال زیاد مردم مجموعه ما اوایل که در شهر شیراز فروشگاه مورد نظر خود را تاسیس نموده بود از فروش بسیار مناسبی هم برخوردار بوده است به طوری که متخصصین شرکت مربوطه ما مینا کاری سفالی را به طور انبوه تولید نموده بودند که اکثر افراد جامعه بتوانند به راحتی آن را خریداری کرده و از آن نیز استفاده نمایند.

همانطور که می دانید مینا کاری بروی سفال هم انجام می گیرد که به آن مینای زجاجیه هم می گویند به طوری که زادگاه آن در شهر اصفهان نیز می باشد و در این شهر جزو یکی از اصلی ترین هنرها در میان مردم به حساب می آید و همچنین جزو برترین صنایع دستی شهر اصفهان به شمار خواهد رفت.

بهتر است درباره تاریخ این هنر هم کمی اطلاعات لازم را داشته باشید، در دوران قدیم حدود 1300 سال قبل از میلاد مسیح از مینا کاری نیز استفاده می شده است به طوری که در کتابهای تاریخی به ابداع اشیا آن توسط ایرانیان اشاره شده است و همچنین لازم به ذکر است که در دوران سلجوقیان ایران به اوج مینا کاری نیز دست یافته بوده است.

بهتر است بدانید سوغات شهر اصفهان دوتا مورد نیز می باشد که اولیه آن مینا کاری بر روی سفال است و دیگری آن خوراکیهای خوشمزه این شهر به شمار می رود. همچنین مینا کاری سفالی جزو یکی از با ارزش ترین سوغات کشور عزیزمان ایران به حساب می آید به طوری که این سوغات بسیار زیبا توانسته ظرف مدت زمان کوتاهی نظر افراد خارج از کشور را هم به خود جلب نماید.

شرکت مربوطه ما به دلیل کیفیت بسیار بالایی که برای محصولات خود در نظر گرفته توانسته ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی برخی از کالاهای تولید شده خود را به خارج از کشور هم نیز صادر نماید و در آنجا هم از استقبال بسیار خوب و مناسبی نیز برخوردار بوده است.

مینا کاری سفالی شیراز

مینا کاری سفالی یزد

در کشور عزیزمان هنر یک مسئله ذاتی است هنرمند ترین افراد در تمامی شهرها زندگی می کنند و با دستان هنرمند و ذهن خلاقشان بهترینها را تولید و ارائه می کنند.

برخی از افراد نمی دانند چه چیزی باعث شده تا این هنر زیبا به وجود بیاید که باید به این نکته اشاره داشته باشیم هنر مینا کاری و سفال گری که ترکیب این دوتا هنر زیبا باعث به وجود آمدن مینا کاری سفالی نیز شده است که از استقبال بسیار خوبی از طرف مردم برخوردار می باشد.

یکی از آخرین شهرهایی که شرکت مربوطه ما محصولات مینا کاری سفالی خود را در آنجا به عرضه در آورده است، شهر یزد نیز می باشد که به دلیل استقبال بسیار زیاد مردم از این نوع محصول شرکت مربوطه ما تصمیم بر تاسیس فروشگاه مورد نظر خود در آنجا نیز گرفته است که خداروشکر در این زمینه هم نیز موفق ظاهر شده ایم. اگر ظروفی دارید که بر روی آن مینا کاری صورت گرفته است آن را در مکانی که گرما و همچنین نور آفتاب وجود دارد قرار ندهید زیرا پس از مدت زمان بسیار کمی این نوع ظروف از بین خواهد رفت.

مینا کاری سفالی یزد

شما مردم گرامی می توانید با بازدید از سایت مجموعه ما درباره قیمت مینا کاری سفالی اطلاعات کافی را بدست بیاورید تا در هنگام خرید یکی از بهترین انتخابهای خود را بدون کوچک ترین استرس و نگرانی انجام دهید. اگر برای شما مشتریان عزیز و ارجمند سوال یا ابهامی به وجود آمده است می توانید با پشتیبان شرکت ما تماس حاصل کرده و پاسخ سوال خود را در کمترین زمان ممکن بدست بیاورید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما