گلدان سفالی خام لالجین

خاک رس مورد استفاده با دو نوع رس مشخص می شود که یکی از آنها خاک رس است که در دماهای بالا قرار می گیرد تا مقاومت کند.

گلدان سفالی خام لالجین را می توانید از فروشگاه های اصلی عرضه کننده محصولات سفالی شهر خود خریداری کنید و با استفاده از رنگ و ابزار مخصوص روی آن طرح و نقش بسازید.

با حرارت دادن خاک رس می توانید محصول نهایی را در برابر آب مقاوم کنید و این می تواند کیفیت و خلوص گلدان سفالی را افزایش دهد.

 

 

اگر یک گلدان را از آب پر کنید، در مدت زمان بسیار کوتاهی جدا می شود، اما اگر خاک رس را گرم کنید، هر مدت که آب داخل آن بماند، هرگز این اتفاق نمی افتد.

خاک رس یک ماده مقاوم در برابر آتش است و می تواند دمای بسیار بالایی را تحمل کند اگر از مواد دیگری در ساخت ظروف سفالی استفاده شود، حرارت زیاد می تواند از ذوب شدن با خاک رس جلوگیری کند.

هنگامی که فلدسپات و سواپستون با خاک های رسی ترکیب می شوند و در دمای تقریبی 2000-2650 درجه سانتی گراد در کوره قرار می گیرند، محصول نهایی دارای کیفیت بوده و به عنوان روکش بسیار مقاوم شناخته می شود.

همدان یکی از شهرهای پر از صنایع دستی و سفالگری و شهر لالجین مرکز سفالگری ایران است کارگاه های زیادی از قدیم الایام در این زمینه فعالیت داشته اند این شهر مهمترین مرکز ساخت سفال و سفال است

تعداد کارگاه های تولید سفال در استان همدان در مجموع 2408 کارخانه سفالگری وجود دارد و تعداد کارکنان شاغل در این کارگاه ها از 6296 نفر اعم از نوجوانان، زنان و مردان بیشتر است.

سفال لالجین علاوه بر شهرت جهانی، به عنوان قطب اصلی سرامیک ایران نیز شناخته می شود.

 

 

هنر سرامیک در همدان و شهر لالجین نسلی تکامل یافته است که اکنون با استفاده از تجهیزات پیشرفته و افراد توانمند قادر به تولید نمونه های بسیار متنوع است.

شهرستان لالجین دارای 15000 نفر ساکن، 850 کارگاه و سفال سازی و 250 مغازه عرضه کننده محصولات سفالی است که بیش از 20 درصد صادرات به استان را به همراه داشته است.

از زمانی که بشر درک درستی از جهان و حرکت از چادر به زندگی شهری دارد، سفال کمتر مورد استفاده قرار گرفته است اما در سال های اخیر این ظروف به دلیل روش های متفاوتی که در طراحی و تولید آن ها به کار می رود، دوباره مورد توجه قرار گرفته اند که منجر به طرح های زیبایی شده است.

انسان های اولیه از سفال برای ذخیره آب و غذا از آنها استفاده می کردند، با این حال، آنها از سیالیت و ذوب شدن خاک رس آگاه شدند و تصمیم گرفتند مواد دیگری را با آن ترکیب کنند تا مقاومت بیشتری ایجاد کنند.

پس از آن سفالگری تا حد زیادی تکامل یافته و تنوع یافته است و از سال 2017، شهر لالجین به عنوان شورای جهانی سرامیک به ثبت رسیده است.

مردم همدان بر این باورند که لشکر چنگیزخان با ورود به همدان تعدادی از اهالی شهر لالجین را برای تدریس به چین فرستاده است که پس از پایان تحصیلات به شهر بازگشته اند و دلیل نامگذاری این شهر به همین دلیل است.

فاصله این شهر کوچک تا همدان 25 کیلومتر است، این شهر توریستی در استان همدان است، سالانه افراد زیادی برای دیدن جاذبه های شهر و همچنین خرید محصولات سفالی با کیفیت به این شهر سفر می کنند.

 

 

همدان دارای تاریخی کهن با تنوع قومی و فرهنگی فراوان است، اما این مردم قرن ها بدون هیچ مشکلی در کنار هم زندگی کرده اند.

گلدان سفالی خام در این شهر بسیار متنوع است و می توانید بر اساس نوع گیاهی که در آن کاشته می شود، تنوعی را خریداری کنید.

برای لعاب دادن به این مدل گل می توانید از رنگ های اکریلیک و رنگ روغن استفاده کنید و به عنوان گلدان ضد آب استفاده کنید.

گل‌ها این امکان را فراهم می‌کنند که گیاهانی را که می‌کارید، حتی اگر فضای بیرونی شما سرد یا گرم است، به خانه بیاورید و از زیبایی و زندگی لذت ببرید.

معمولاً سوراخ هایی در زیر گلدان های سفالی وجود دارد که باعث می شود آب اضافی خاک از آن قسمت خارج شود، بنابراین بهتر است از صفحه ای در زیر گلدان خود استفاده کنید تا آب اضافی محیط شما را کثیف نکند.

 

 

گلدان های سفالی رنگارنگ  شبیه به چینی هستند این به آنها اجازه می دهد تا نمایش های زیبا و نوستالژیک را به همه خانه ها و سایت ها ارائه دهند.

سفال قابل استفاده در شهر لالجین از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل در سراسر دنیا قابل بازدید و خرید می باشد.

خرید گلدان سفالی خام را می توانید در تناژ بالا در این سایت انجام دهید و از کیفیت آن مطمئن باشید.

برای خرید گلدان سفالی لالجین می توانید به این مجموعه مراجعه کرده و تمامی سفارشات خود را به صورت عمده انجام دهید.

تمامی محصولات این سایت دارای کیفیت و قیمت مناسبی می باشند و می توانید با خیال راحت از این سایت خرید نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما