قیمت شکلات خوری مسی مینا کاری

این نوع شکلات خوری محصولی بسیار مرغوب است که در مناسبت های خاص استفاده می شود و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قیمت شکلات لعابی مسی با مواد به کار رفته در ساخت آن متفاوت است.

شکلات ها از آلیاژ مس ساخته شده اند که قسمت بیرونی ظروف را با رنگ های خاصی می پوشاند که دارای برندهای معروف در صنعت مس و صنایع وابسته است.

در داخل، مس با یک لایه نانو پوشانده شده است که باعث مات شدن یا کدر شدن رنگ مس نمی شود.

 

میناکاری مسی یکی از زیباترین صنایع دستی ایرانی است که مدل های مختلفی دارد، مثلا یکی از آن ها حکاکی بسیار زیبا و خاص دارد و نمونه های دیگر شامل منبت کاری زیبا می باشد.

ظروف مسی دارای انواع اصیل و غیر اصلی هستند که در ادامه به راهکارهایی اشاره می کنیم: ظروف مسی که اصل هستند، وقتی نقشی بر روی آن ها اجرا می شود نقش و نگار موجود بسیار ظریف و منظم است و همچنین ظاهر خوبی دارد.

در داخل ظروف مسی از نوع حلبی استفاده شده است که اگر مس منشا آن باشد بسیار درخشان است.

ظرافت کار انجام شده در داخل ظروف مسی اصلی بسیار بیشتر دیده می شود.

ورق های مورد استفاده برای تولید ظروف مسی اصل بسیار ضخیم و کیفیت بسیار بالایی دارند.

ظروف مسی که دارای رنگ قرمز و سطح روشن هستند، ماهیت خالص مس به کار رفته در آن را نشان می دهد.

اگر ظرف مسی را دیدید که رنگ آن زرد و درخشندگی بسیار کمی دارد، بدانید مسی که در آن استفاده شده اصل نیست. شناسایی تاثیر صدا بر ظروف مسی یکی دیگر از عوامل شناسایی ظروف مسی است.

اگر روی ظروف ضربه می زنید، صدای ضعیف آن را می شنوید، بدانید ظرف مورد نظر شما اصل است و اگر بعد از زدن آن صدای بلندتر و تندتری شنیدید، در اصل بودن آن فرد شک نکنید.

 

شکلات خوری مسی خاتم کاری

در سال‌های گذشته یکی از هنرهای رایج در ایران، میناکاری است که مورد استفاده قرار می‌گرفت که در دوره قاجار مورد بی‌توجهی قرار گرفت و در زمان پهلوی رواج یافت و مردم مشتاق فراگیری آن بودند.

در زمان های قدیم مردم بیشتر کارهای خاتم کاری را روی چوب انجام می دادند، اما اکنون این کار را روی بدنه های مسی نیز انجام می دهند.

این امر باعث شد که صنایع دستی منبت با قیمت های پایین تری به فروش برسد و مردم بتوانند آنها را به خانه های خود بفرستند. به طور کلی، هنر منبت به معنای کنار هم قرار دادن مثلث های ریز روی یک شی است.

گفته می شد که اگر اشتباه کوچکی در انجام این کار وجود داشت، نتیجه مشهود بود زیرا کار خاتم کاری روی یک جسم شکل هندسی منظمی دارد و اگر خطایی رخ دهد نتیجه کاملا غیر منطقی است.

این مصنوعات مسی دارای انواع مختلفی از جمله منبت های شکلاتی مسی، منبت کاری های روی چوب، منبت کاری های روی چوب، گلدان های مسی و… با توجه به اندازه شی و میزان خاتمی ساخته شده بر روی آن، قیمت آنها متفاوت است.

به عنوان مثال شکلات خوری مسی خاتم به دلیل سادگی و ابتدایی بودن و میزان خاتم کاری که روی بدنه و پایه آن گذاشته شده است، قیمت آن متفاوت خواهد بود که طبیعتاً هر چه محصول پرکارتر باشد، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

یکی دیگر از صنایع معروف مس، قلم زنی است که از دیرباز در ایران از صنایع دستی سنتی بوده است.

قیمت هنر قلمزنی با توجه به میزان کار و زمان قرار گرفتن آن بر روی یک محصول محاسبه می شود.

این هنر در صورت اجرا بر روی صنایع مس بسیار زیبا بوده و دارای طرح های متنوعی از جمله آیات مذهبی، قلم موی طراحی و … می باشد.

از آنجایی که هنر خاتم کاری روی مس انواع مختلفی دارد، قلم دارای انواع مختلفی می باشد که از آن جمله می توان به شکلات تخته ای مسی، برس شیرینی مسی و … اشاره کرد.

افرادی که می خواهند از صنایع دستی قلم چه برنجی، چه نقره ای و چه مسی استفاده کنند تاثیری در ماندگاری آنها ندارد و همگی از استحکام و دوام بسیار بالایی برخوردار هستند.

 

شکلات خوری مسی خاتم کاری

از آنجایی که مس فلزی بسیار نرم است و چکش خواری بالایی دارد، امروزه بیشتر به عنوان یک محصول ماشین کاری استفاده می شود.

همچنین این مزایا به دلیل قیمت پایین آب نبات ها و ماندگاری زیاد شکلات است.

این نوع صنایع دستی در گذشته در اصفهان رواج داشت و بیشتر مراکز فروش این محصولات در آن شهر دیده می شد.

امروزه همه شهرها آنها را می فروشند، سایت هایی برای فروش این محصولات نیز ارائه شده است، سایت های جدید دارای جزئیات هستند و به اطلاعات دقیق مورد نیاز برای فروش این محصولات توجه زیادی خواهند داشت.

افرادی که قصد ساخت این محصولات را دارند می توانند به سایت های درج شده مراجعه کرده و ابتدا از صحت محصول اطمینان حاصل کنند و سپس با مشاورین تماس بگیرند تا محصول را طبق سلیقه خود خریداری کنند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما