انواع گلدان سفالی دیواری

اگر می خواهید شروع به ساخت ظروف سفالی کنید، با شناخت انواع گل هایی که برای این کار استفاده می شود، قطعا شگفت زده خواهید شد زیرا بیشتر آنها فقط خاک رس را می شناسند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ظروف سفالی در انواع دیوارها، سفره ها، اتاق های کناری و … در بازار موجود است که می توانید بر اساس نظر و سلیقه شخصی خود آن ها را انتخاب کنید.

در این مقاله سعی داریم شما را با انواع خاک رس آشنا کنیم تا در هنگام خرید یا استفاده از آن دچار مشکل نشوید.

 

 

یکی از تفاوت‌های سرامیک و سفال را می‌توان به سرعت گرم شدن خاک رس نسبت داد، زیرا هنگام استفاده برای سرامیک باید در دمای بالا پخته و لعاب داده شود تا مقاومت کنند، با این حال، سرامیک و سفال نیازی به حرارت زیاد برای مقاومت ندارند.

برخی از گل ها توانایی تحمل گرمای بالایی را دارند که به آن لایه شعله یا لایه رو به بالا می گویند و برخی دیگر که در برابر حرارت کم مقاوم هستند به عنوان لایه های زیرین آتش شناخته می شوند.

وقتی خاک رس را در کوره به سرامیک تبدیل می کنند، می گویند بالغ است و انواع دیگر خاک رس را به صورت سفال در دماهای مختلف ساخته می شود که می توانید از فروشنده بخواهید به شما بگوید که چقدر حرارت دارد.

دیوار سرامیکی از نظر طرح و نقش بسیار متنوع است که با توجه به سبک و سلیقه خود می توانید نوع متفاوتی از آن را خریداری کنید.

خاک رس تراکوتا دارای منافذ زیادی است که می تواند آب را به سرعت تخلیه کند، که ممکن است برای برخی گیاهان و برای برخی دیگر مناسب باشد، بنابراین باید با توجه به نوع گیاهی که در گلدان کاشته می شود، تنوع خریداری کنید.

گلدان سفالی را می توانید پس از چندین بار استفاده برای گیاه دیگری که نیاز به رطوبت رسانی به خود خاک دارد، استفاده کنید اما قبل از آن باید مراحلی را برای لعاب دادن به آن انجام دهید که در زیر به اختصار به آن اشاره می کنیم.

ابتدا خاک گلدان را جدا کرده و با استفاده از ماده ضدعفونی کننده و قارچ کش تمام دیواره داخلی آن را بشویید.
در مرحله بعد باید دیواره های داخلی و خارجی قابلمه سرامیکی خود را با روغن یا اکریلیک رنگ کنید تا در برابر آب مقاومت کند.
پس از رنگ آمیزی باید اجازه دهید کاملا خشک شود و بهتر است با مواد ضد قارچ داخل آن را بشویید.
کارخانه های سفال بازارهای زیادی در مناطق مختلف دارند و بسیاری از کارگران خانه هایی ایجاد کرده اند که به آنها امکان می دهد آنها را در بازارهای بین المللی به نمایش بگذارند.

 

 

سنگ‌های لعاب‌دار سفالی با دو نوع لعاب‌دار و بدون لعاب تولید می‌شوند که نوع لعاب‌دار آن به دلیل مقاومت بالا و درجه‌بندی رنگی جذاب از پرطرفدارترین‌ها است.

گل هایی که برای سفالگری استفاده می شود قهوه ای، نارنجی، نخودی و قرمز است.

برخی از انواع سفال به دلیل قرار گرفتن در معرض کوره یا حرارت زیاد در هنگام آتش سوزی، مقاومت بالایی دارند و ممکن است به هیچ وجه تغییر شکل ندهند این مکانیسم در فرآیند تولید خاک رسی رخ می دهد.

هنگام استفاده از ظروف سفالی برای نوشیدن یا به عنوان ظرف غذا باید مراقب باشید که از لعاب استفاده شده باشد در غیر این صورت مواد مضر همراه غذا وارد بدن شما می شود.

در فرآیند ساخت ظروف سفالی، ظروف دو بار در کوره قرار می گیرند، اولی برای سخت شدن و مقاومت خاک رس و دومی برای لعاب دادن و سرامیک شدن.

خاک رس سفالی به خاک سفالی نیز گفته می شود و نمونه به دلیل در دسترس بودن طرفداران زیادی دارد.

لعابی که در بالای سفال شکل می گیرد مانند نوع شیشه ای است که از مزیت خاصی برخوردار است.

مزیت های استفاده از گلدان های سرامیکی یا سفالی را در این قسمت برای شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

گلدان سفالی به سرعت خشک می شود و برای گیاهانی که نیاز به خاک خشک دارند بسیار مناسب است.
قیمت سفال نسبت به قابلمه سرامیکی بسیار مناسب است.
سفال های سفالی رنگ های غیرسفیدی دارند که می تواند متناسب با هر گیاهی باشد.
ویژگی اصلی گلدان سفالی تشخیص رطوبت در خاک گلدان است که با توجه به دیواره بیرونی گلدان می توان حدس زد.

گلدان سفالی دیواری

خاک رس به طور طبیعی از زمین استخراج می شود و در مراحل خاصی به خاک مخصوص تبدیل می شود.

می توانید از گلدان سرامیکی دیواری برای حیاط یا داخل ساختمان خود استفاده کنید و با توجه به سلیقه شخصی خود و محیطی که قرار است گلدان در آن قرار گیرد آن را انتخاب کنید.

خاک رس تراکوتا از ظرافت خاصی برخوردار است که می تواند به مرور زمان در آب و هوای مختلف آسیب ببیند.

گل های تراکوتا دارای کف زهکشی هستند که باعث می شود آب اضافی در خاک از مخزن خارج شود.

گلدان سرامیکی دیواری انتخاب مناسبی برای تزیین حیاط و دیوار مکان هایی است که به صورت سنتی طراحی شده و می توان در آن از گیاهان آپارتمانی طبیعی و مصنوعی استفاده کرد.

 

 

گلدان سفالی دیواری

برای نصب گلدان های سفالی می توانید از درب های مخصوص این نمونه گل استفاده کنید که کار را برای شما بسیار آسان می کند.

برای خرید کاشی و سرامیک دیواری و گلدان پلاستیکی در سایزهای مختلف می توانید به این مجموعه مراجعه کنید و خرید خود را به صورت غیر حضوری انجام دهید.

سایت حاضر سال هاست که در زمینه فروش غیرحضوری و اینترنتی فعالیت دارد که مشتریان زیادی را از سراسر کشور به خود جذب کرده است.

برای سفارش این نمونه از محصول می توانید فرم موجود در قسمت فروش اصلی و مشخصات و آدرس کامل خود را پر کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما